NA SPRZEDAŻ DOMY JEDNORODZINNE W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ W TYCHACH UL.DAMROTA (PROJEKT ZREALIZOWANY)

man-trans-domy
man-trans-tychy

Obiekt powstał na parceli nr 1561/90 w Tychach przy ulicy ks. Damrota. Przy wjeździe na teren posesji zostało usytuowane złącze kablowe zapewniające dostawę energii elektrycznej w ilości pozwalającej na zastosowanie ogrzewania elektrycznego w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych oraz kuchni stosownie do życzeń przyszłych użytkowników; woda i kanalizacja z istniejących przyłączy według warunków technicznych wydanych przez gestorów sieci od strony Potoku Tyskiego.

Osiedle blisko natury

Szeregowy budynek mieszkalny zostanie zrealizowany w odległości 5.5 m od granicy parceli od strony północnej. Budowany obiekt jest usytuowany na kierunku wschód-zachód przy odległości od granicy od strony wschodniej 3 metry. Od strony zachodniej do budynku mieszkalnego zostanie dobudowany garaż wielostanowiskowy z wjazdem od strony zachodniej. Garaż będzie posiadał cztery stanowiska do parkowania. Wejścia do budynku od strony północno-zachodniej z ciągu pieszo-jezdnego, od tej strony przewidywane jest nasadzenie żywopłotu zimozielonego. Od strony Potoku Tyskiego zostanie wykonane ogrodzenie o wysokości ok. 1.8 m, a od strony ulicy Damrota teren zostanie zamknięty na wysokości złącza kablowego bramą sterowaną pilotem. Ogrodzenia między działkami o wysokości 1.5 metra.Planowana kanalizacja deszczowa z przebiegiem wzdłuż granicy z działką 450/95, będzie określona w projektowym opracowaniu branżowym.

Charakterystyka budynku

Opis funkcji

Budynek pięciosegmentowy, każdy oddzielony ścianą z pustaków „Porotherm” izolacją ze styropianu gr. 5 cm., dwukondygnacyjny. Segment mieszkalny posiada wejście do budynku z wnęki z zadaszeniem pochodzącym od znajdującej się powyżej loggi balkonowej z płyty stropowej. Po wejściu do budynku, wejścia do poszczególnych pomieszczeń z obszernego przedpokoju. Przy wejściu zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze, gdzie przewiduje się montaż urządzeń pomiarowych oraz dwufunkcyjny piec gazowy centralnego ogrzewania. Po przeciwnej stronie wejście do kuchni z jadalnią. W przedpokoju usytuowano poprzecznie schody proste prowadzące na poziom drugiej kondygnacji. Obok schodów wejście do pokoju dziennego, gdzie zaprojektowano okno balkonowe.

Opis konstrukcji

Płyta fundamentową grubości 35 cm ze żwirobetonu B 35. Przewidywana grubość wymienionego gruntu 1.4 metra zagęszczona, pomiar wykonany płytą VSS winien wykazać . Płyta fundamentowa zbrojona prętami o przekroju 16 mm co 20 cm. Na ławach izolacja pozioma z papy przesmarowanej izoplastem. Ściany z pustaków „MAX” z ociepleniem 10 cm styropian. Strop płyta żelbetowa prefabrykowana „Żerań” rozpięta poprzecznie na długości 6.0 metrów. Na ścianach należy wykonać wieniec żelbetowy o przekroju 25 x 25 cm zbrojony 4 prętami o przekroju 12 mm.Wieniec ocieplić od strony zewnętrznej styropianem grubości 5 cm. Nadproże nad oknami – prefabrykowane tzw. L.Stropodach płyta żelbetowa prefabrykowana „Żerań”.

Dane budynku

Powierzchnia zabudowy budynku ( pięciu segmentów)- 416 m2. Powierzchnia zabudowy garażu wielostanowiskowego- 60.8 m2. Kubatura budynku – 490,8 m3 – 2454,4 m3 ( pięciu segmentów)- Kubatura garażu wielostanowiskowego- 170.2 m3. Zestawienie powierzchni jednego segmentu

parter

1.pomieszczenie gospodarcze 4.8 m2
2.kuchnia 13.5 m2
3.łazienka z prysznicem 5.3 m2
4.przedpokój 14.3 m2
5.pokój dzienny 27.7 m2
6.klatka schodowa ( ˝ ) 1.7 m2 razem parter 67.3 m2

piętro

7.pokój 22.5 m2
8.pokój 11.3 m2

Opis robót wykończeniowych

Elewacja budynku na warstwie ocieplającej ze styropianu grub. 10 cm, tynk akrylowy w kolorach określonych na rysunku elewacji zróżnicowany na poszczególnych płaszczyznach. Na płycie fundamentowej izolacja przeciwwilgociowa, ocieplenie 10 cm styropianu FS 20, wylewka cementowa zbrojona. Na stropie międzypiętrowym ocieplenie styropianem o gr. 5 cm. Stolarka okienna na profilu PCV opcjonalnie za dopłatą stolarka drewniana z drewna mahoniowego. Parapety wewnętrzne drewniane, zewnętrzne z tworzyw sztucznych. Instalacja wewnętrzna elektryczna z rozdzielni, która zostanie zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym każdego segmentu z punktem pomiarowym w złączu kablowym.

Opis funkcji

Budynek pięciosegmentowy, każdy oddzielony ścianą z pustaków „Porotherm” izolacją ze styropianu gr. 5 cm., dwukondygnacyjny. Segment mieszkalny posiada wejście do budynku z wnęki z zadaszeniem pochodzącym od znajdującej się powyżej loggi balkonowej z płyty stropowej. Po wejściu do budynku, wejścia do poszczególnych pomieszczeń z obszernego przedpokoju. Przy wejściu zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze, gdzie przewiduje się montaż urządzeń pomiarowych oraz dwufunkcyjny piec gazowy centralnego ogrzewania. Po przeciwnej stronie wejście do kuchni z jadalnią. W przedpokoju usytuowano poprzecznie schody proste prowadzące na poziom drugiej kondygnacji. Obok schodów wejście do pokoju dziennego, gdzie zaprojektowano okno balkonowe prowadzące na taras posiadający wnękę oddzielającą część przestrzeni tarasu od sąsiedniego segmentu. Obok kuchni pomieszczenie łazienki z kabiną prysznicową. Zaproponowany układ ścian działowych może ulec modyfikacją na życzenie klienta z uwagi na możliwość swobodnego kształtowania przestrzeni poziomie pierwszej kondygnacji oraz w poziomie drugiej kondygnacji przy zastosowaniu ścian działowych z płyt gipsowych na ruszcie stalowym. W poziomie drugiej kondygnacji przy wyjściu ze schodów obszerny przedpokój, gdzie proponuje się montaż obszernych szaf, z przedpokoju wejście do trzech sypialni, przy czym jedna z sypialni może pełnić funkcję sypialni rodziców pozostałe sypialnie dzieci. Obok sypialni obszerne pomieszczenie łazienki z wanną i bidetem. Zaproponowany układ ścian działowych może ulec modyfikacją na życzenie klienta z uwagi na możliwość swobodnego kształtowania przestrzeni poziomie pierwszej kondygnacji oraz w poziomie drugiej kondygnacji przy zastosowaniu ścian działowych z płyt gipsowych na ruszcie stalowym.

Opis konstrukcji

Płyta fundamentową grubości 35 cm ze żwirobetonu B 35. Przewidywana grubość wymienionego gruntu 1.4 metra zagęszczona, pomiar wykonany płytą VSS winien wykazać . Płyta fundamentowa zbrojona prętami o przekroju 16 mm co 20 cm. Na ławach izolacja pozioma z papy przesmarowanej izoplastem. Ściany z pustaków „MAX” z ociepleniem 10 cm styropian. Strop płyta żelbetowa prefabrykowana „Żerań” rozpięta poprzecznie na długości 6.0 metrów. Na ścianach należy wykonać wieniec żelbetowy o przekroju 25 x 25 cm zbrojony 4 prętami o przekroju 12 mm. Wieniec ocieplić od strony zewnętrznej styropianem grubości 5 cm. Nadproże nad oknami – prefabrykowane tzw. L.c Stropodach płyta żelbetowa prefabrykowana „Żerań” ocieplana styropianem gr. Śr. 15 cm w klinach pokrytych papą z pokryciem papą termozgrzewalną.

Powierzchnia zabudowy budynku ( pięciu segmentów)- 416 m2
Powierzchnia zabudowy garażu wielostanowiskowego- 60.8 m2
Kubatura budynku – 490,8 m3 – 2454,4 m3 ( pięciu segmentów)-
Kubatura garażu wielostanowiskowego- 170.2 m3
Zestawienie powierzchni jednego segmentu.

parter

1.pomieszczenie gospodarcze 4.8 m2
2.kuchnia 13.5 m2
3.łazienka z prysznicem 5.3 m2
4.przedpokój 14.3 m2
5.pokój dzienny 27.7 m2
6.klatka schodowa ( ˝ ) 1.7 m2
razem parter 67.3 m2

piętro

7.pokój 22.5 m2
8.pokój 11.3 m2
9.łazienka z wanną 8.8 m2
10.przedpokój (szafiarnia) 14.3 m2
11.pokój 11.1 m2
12.klatka schodowa ( ˝ ) 1.7 m2
razem piętro 69.7 m2
ogółem 137 m2

Opis robót wykończeniowych

Elewacja budynku na warstwie ocieplającej ze styropianu grub. 10 cm, tynk akrylowy w kolorach określonych na rysunku elewacji zróżnicowany na poszczególnych płaszczyznach. Na płycie fundamentowej izolacja przeciwwilgociowa, ocieplenie 10 cm styropianu FS 20, wylewka cementowa zbrojona. Na stropie międzypiętrowym ocieplenie styropianem o gr. 5 cm. Stolarka okienna na profilu PCV opcjonalnie za dopłatą stolarka drewniana z drewna mahoniowego. Parapety wewnętrzne drewniane, zewnętrzne z tworzyw sztucznych. Instalacja wewnętrzna elektryczna z rozdzielni, która zostanie zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym każdego segmentu z punktem pomiarowym w złączu kablowym. Instalacja wodociągowa z punktem pomiarowym zlokalizowanym również w pomieszczeniu gospodarczym.